Energie in goede handen: “YES houdt ons scherp en geeft rust”

De Fabergroep is niet meer weg te denken uit Nijmegen. Met acht horecazaken in de Molenstraat, de Lange Hezelstraat en het ‘Faberplein’, is het bedrijf uitgegroeid tot een begrip in de stad. Maar achter die levendige gevels draait ook een complexe energiehuishouding. Directeur Laurence Merkus en Gies Neienhuisen, bedrijfsleider van Lima, vertellen hoe YES Energie al jaren een vaste partner is in het stroomlijnen van die energiezaken.

De Fabergroep is niet meer weg te denken uit Nijmegen. Met acht horecazaken in de Molenstraat, de Lange Hezelstraat en het ‘Faberplein’, is het bedrijf uitgegroeid tot een begrip in de stad. Maar achter die levendige gevels draait ook een complexe energiehuishouding. Directeur Laurence Merkus en Gies Neienhuisen, bedrijfsleider van Lima, vertellen hoe YES Energie al jaren een vaste partner is in het stroomlijnen van die energiezaken.

De Fabergroep groeide de afgelopen vijf jaar uit van vier naar acht zaken. Het palet is breed: Café Faber en Café de Tempelier als klassieke bruine kroegen, Fresca, Loek en The Lobby als toegankelijke dagzaken, en daarnaast de belevingsconcepten Lima, Brouwerij Florijn en het teruggekeerde Café De Stoof. “Een mooie mengelmoes van concepten”, zegt Laurence. “Wat ze bindt, is dat we altijd een plek willen creëren waar mensen zich fijn voelen. Onze gasten, ons personeel en eigenlijk de hele stad daaromheen.”

Die familiecultuur loopt als een rode draad door de onderneming. Gies: “Er werken hier veel mensen al jarenlang, dat zorgt voor herkenning en gezelligheid. We zorgen goed voor ons team, met aandacht voor werk-privébalans en vitaliteit. Dat maakt de groep hecht.”

Lima: cocktails, keuken en beleving

De nieuwste ontwikkeling binnen de Fabergroep is Lima, de zaak die eind 2025 de plek van Toon zal innemen. Het idee kwam van Gies. “Ik had al langer een plan voor een cocktailbar met keuken. Alleen cocktails is te smal, maar de combinatie met goed eten en een tasting van bijpassende cocktails maakt het uniek.”

Na jaren ervaring bij andere Faber-zaken, een uitstap naar Manna en Blue, en een periode op de Antillen, keerde Gies terug met een frisse blik op de Nijmeegse horeca. Hij schreef zijn plan uit, en samen met de Fabergroep kreeg Lima vorm. Het resultaat is een zaak die Zuid-Amerikaanse invloeden combineert met een gemoedelijke sfeer. “Bij Lima draait het om beleving”, legt Gies uit. “Een avond uit met verrassende cocktails, bijpassende gerechten, een dj die draait en een interieur waar je energie van krijgt.”

Voor de Fabergroep is Lima een volgende stap in het verbreden van de doelgroep. Waar de klassieke cafés draaien om vertrouwde gezelligheid, brengt Lima een trendy, kosmopolitische vibe. “Dat past bij de tijd en bij wat een nieuwe generatie gasten zoekt”, zegt Laurence.

Energiepartner van het eerste uur

Met zoveel verschillende zaken heb je natuurlijk ook praktische uitdagingen. “Energiebeheer is er daar één van”, vertelt Laurence. “Daar ondersteunt YES Energie ons al vijftien jaar in.”

YES regelt onder meer de energiecontracten, neemt meterstanden op, controleert facturen en koopt collectief in. “Dat klinkt simpel”, legt Laurence uit, “maar het scheelt ons enorm veel tijd en gedoe. We hoeven niet iedere week achter een netbeheerder aan en dat geeft rust.”

Ook bij uitbreidingen speelt YES een belangrijke rol. Laurence: “Voor Lima hebben we gekeken naar de aansluitingen. Elf jaar geleden, bij de oude Toon, was dat geen probleem. Nu, met netcongestie, moet je goed plannen. Hebben we alles nog nodig? Kunnen we het slimmer verdelen? Dat monitoren we samen met YES. Zij zijn de eersten die we bellen.”

Vooruitdenken in tijden van netcongestie


Energie is vandaag de dag geen vanzelfsprekendheid. Het tekort aan capaciteit op het elektriciteitsnet raakt ook de horeca. Laurence: “Bij Florijn hadden we een zware aansluiting nodig voor de brouwerij. YES dacht mee hoe we dat konden regelen, waardoor we konden starten zonder vertraging.”

Dezelfde vraagstukken spelen nu bij Lima. “We willen vooruitkijken”, zegt Gies. “Het gaat niet alleen om wat we nú verbruiken, maar ook om sturen in de toekomst. Denk aan piekbelastingen of het gebruik van batterijen. YES houdt ons scherp in dat proces.”

Zonnepanelen op monumentale panden in de binnenstad zijn lastig, maar de groep kijkt wel naar andere verduurzamingsopties, zoals energiemonitoring. “Het is fijn dat YES hier de kennis in huis heeft”, benadrukt Laurence. “Zij volgen de ontwikkelingen en vertalen dat naar onze situatie.”

Talk of the World: samen sterker

De samenwerking met YES gaat verder dan contracten en meterstanden. Zo organiseerde YES Energie tijdens de Vierdaagsefeesten jarenlang samen met Luc Beumer Vastgoed en andere Nijmeegse ondernemers de zakenborrel Talk of the World op het Faberplein. “Dat begon veertien jaar geleden”, vertelt Laurence. “Wij sloten heel graag bij dit initiatief aan. Het eerste jaar stond er een man of vijftien. Maar in de drukste jaren groeide het uit tot maar liefst 200 bezoekers.”

Na tien edities kwam er in 2025 een einde aan de borrel, en zetten zowel de Fabergroep als YES hun eigen initiatieven voort. Talk of the World groeide uit tot een begrip: een plek waar ondernemers, vaste gasten en ambassadeurs samenkwamen. Laurence: “Het was een borrel om je thuis te voelen en trots te zijn op de stad. Muziek, lopers die voorbij kwamen, een unieke sfeer. De samenwerking tussen YES Energie en de Fabergroep was hierin essentieel. Het laat zien dat we elkaar buiten de horeca of energie ook weten te vinden.”

Een partnership dat past


Wat de samenwerking bijzonder maakt, is de band die ver

der gaat dan energie alleen. “De mensen van YES zijn ook onze vaste gasten”, lacht Laurence. “Ze borrelen hier iedere maand. Dat typeert de relatie: zakelijk professioneel, maar altijd met het persoonlijke erbij.”

Voor Gies sluit dat naadloos aan bij de visie van de Fabergroep: “Wij willen goed voor mensen zorgen, of dat nu gasten, medewerkers of partners zijn. Daar vinden wij YES in terug.”


Meer weten? Neem gerust contact met ons op!

Neem direct contact op

YES Energie ondersteund al honderden bedrijven, verenigingen en vastgoedpartijen in Nederland bij het optimaliseren van hun energiekosten en het realiseren van projecten op het gebied van duurzame energie. Benieuwd hoe we ook jou kunnen helpen?

4,8

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Social media

YES Energie

Antwoord tijdens openingstijden meestal binnen een uur

Hi, Guusje hier!

Hoe kan ik je helpen?